Fenntarthatósággal kapcsolatos stratégiai terv kialakítása a szervezet méretétől függetlenül mára az üzleti siker egyik kulcsává vált. Mind az ügyfél, mind az üzleti partneri, mind a jogalkotói elvárások elkerülhetetlenné teszik az erős irányítási folyamatokkal alátámasztott, hatékony ESG-stratégia kidolgozását.
Egy megfelelően felépített ESG-stratégia, amely csökkenti a kockázatokat, lehetőségeket teremt, és hatékonyan beépül a szervezetbe, sokrétű kihívás, amely valamennyi érdekelt félre hatással van.
Épp ezért a fenntarthatósági prioritásoknak tükrözniük kell a törvényi elvárásokat, a szervezt által használt jelentéstételi rendszereket és a szervezet prioritásait. A hiteles célok kitűzése mellett az
- ESG-ütemtervet meg kell valósítania,
- be kell vonnia az érdekelt feleket, és
- meg kell értenie az akciók/intézkedések következményeit.
Az ESG-politikák hatásainak modellezése a kockázatok és lehetőségek szempontjából biztosítja, hogy megoldásai hatékonyak és hitelesek legyenek.
Ügyfeleinkkel együtt dolgozunk azon, hogy olyan ESG-startégiát és akcióterveket hozzunk létre, amelyek nem kötelezettséget, hanem előnyt jelentenek.
Miért válassza ESG-stratégia kidolgozása szolgáltatásunkat?
Szolgáltatásunk keretében az adott szervezetre vonatkozó hatályos és várható jogszabályi környezet, a nemzetközi jó gyakorlatok és a vállalat saját üzleti stratégiájának, működésének figyelembevételével készül el a stratégiai terv és a végrehajtást támogató akcióterv.
Mindkét dokumentum célja üzletileg megfogható, tulajdonosok, menedzsment számára „érthető” (hatékonyságot, employee brandinget, ügyfél/partner élményt stb. növelő) célok meghatározása a vállalat általános stratégiájával összhangban. Stratégiai tanácsadás keretében segítünk megérteni, hogy mit foglal magában az ESG, és milyen előnyökkel járhat a vállalatok számára. Nemcsak a stratégiát segítünk elkészíteni, hanem
- segítünk felépíteni a vállalat ESG-problémákkal kapcsolatos teljesítményének mérését és
- igény esetén felkészítjük partnereinket az ESG-jelentési keretrendszerekből és az
- ESG-kezdeményezések kezelését segítő szoftverekről.
Az ESG nem új jelenség, de az elmúlt években a vállalatoknál az ESG-kezdeményezések reflektorfénybe kerültek, mert egyre nagyobb nyomás nehezedik – mind a belső, mind a külső szervezetek részéről – a környezeti fenntarthatóság javítására és a társadalmilag felelős magatartásra. A felmérések azt mutatják, hogy egy dinamikus növekedési szakaszt követően mára a legtöbb nagyvállalat rendelkezik ESG-programmal (a világ 250 legnagyobb bevétel szerinti vállalatának 96%-a nyilvánosan számol be az ESG-ről vagy a fenntarthatóságról) és ESG-stratégiával.
Azonban számos ESG-kezdeményezés elbukik, vagy nem elég hatékony megfelelő stratégia, stratégiai célkitűzések hiányában.