Vezetők, belső fenntarthatósági szakemberek időbeosztásához illeszkedő, gyakorlati fókuszú heti/kétheti személyes tanácsadás, mentoring annak érdekében, hogy a fenntarthatósági felelős hatékonyabban láthassa el feladatát.

Célunk, hogy a gyakorlatban azonnal használható vezetői és szakmai tudást adjunk a programban résztvevő vezetőknek.

Mentoringot leggyakrabban három, sokszor egyidejűleg jelentkező esetben szoktuk ajánlani.

I. Nemrég felépített fenntarthatósági szervezet esetén

Egyik eset, amikor friss a fenntarthatósági szervezet, illetve a kollegák más területről érkeznek és új számukra a terület. Ilyenkor a mentoring fókusza a tudás, a készségek, potenciál és az önbizalom fejlesztése, illetve a szervezet sikeres elindulásának támogatása. Ebben az esetben tudásátadás és a valós munkahelyi feladatok, problémák támogatása zajlik párhuzamosan a mentorált szakmai felkészültségének, feladatainak és a szervezet céljainak a függvényében.

  • Fenntarthatóság és az ESG-szemlélet kapcsolata, valamint annak aspektusainak áttekintése
  • ESG részletes kibontása, megismerése
  • Gyakorlati tennivalók: fenntarthatósági stratégia, akcióterv, éves jelentés, KPI-k

Megmutatjuk hogyan mérhetjük és kezelhetjük az ESG-t, miképp lehetséges az ESG szemlélet elterjesztése a szervezetben, miképp építsünk startégiát/akciótervet és azt miképp hajtsuk végre sikeresen.

II. Nagyobb kihívások előtt álló, vagy kis létszámú fenntarthatósági szervezet esetén

Fenntarthatósági szervezetek, főleg nagyvállalatok esetén rendkívül gyorsan változó és komplex szabályozási megfeleléssel állnak szemben, miközben általában kis létszámmal működnek. Ilyen esetekben a mentoring célja a fenntarthatósági vagy ESG-vezető/felelős szakmai felkészültségének és hatékonyságának támogatása, feladatainak ellátása során a külső szemlélet biztosítása, igény esetén az általa készített anyagok minőségbiztosítása. A szervezet és a mentorált céljainak függvényében akár szakmai közösségekbe történő bevonás.

  • Folyamatos tudástranszfer aktuális témák mentén
  • Szakmai hálózat bővítése

III. ESG-szemlélet kialakítása érdekében

Ezt a szolgáltatásunkat közép- és nagyvállalati vezetőknek, pénzügyes kollégáknak és menedzsmenttagoknak, és azoknak ajánljuk, akiknek fontos a fenntartható pénzügyi szolgáltatás és akik szeretnék megtenni az első lépést, hogy elindítsák vállalatukat a fenntarthatóság útján.

Az ESG-mentorálás a bevont kollegák számára új, értékteremtő perspektívákat hoz be a gondolkodásba, javítja az érdekelt felek közötti kapcsolatokat, és segít elterjeszteni a fenntartható gondolkodásmódot a vállalat egészében.

Az ESG-mentoring további előnyei

Fokozott ESG-tudatosság: a vezetői mentorálás egyik legfontosabb előnye, hogy képes lebontani a hagyományos hierarchikus korlátokat, ösztönözve egy befogadóbb és változatosabb környezet kialakítását. Ezeken a mentori kapcsolatokon keresztül a (felsővezetők is) mélyebben megérthetik az ESG teljesítményét befolyásoló társadalmi és kulturális tényezőket, és hatékonyabb stratégiákat fogadhatnak el ezek kezelésére.

Továbbfejlesztett innováció: a mentorálás elősegíti a folyamatos tanulás és együttműködés kultúráját, és az ESG-kezdeményezések hatékonyságát új magasságokba emeli. A külső szemlélő bevonása, szempontjainak és tapasztalatainak kihasználása korábban feltáratlan utakat nyithat meg az ESG-innováció számára, bátoríthatja az eddig ki nem mondott, értékes kezdeményezéseket.

Tehetségmenedzsment: a mentorálás segíthet azonosítani a nagy potenciállal rendelkező fiatalabb alkalmazottakat, akik alkalmasak lehetnek vezetői szerepekre a jövőben. Ez erős elköteleződést hozhat létre a szervezet irányába, és hosszú távon biztosíthatja az ESG-kezdeményezések folytonosságát.